Kosova Karar Tasarısı Onaylandı

Avrupa BirliğiAvrupa Parlamentosu Kosova karar tasarısını onayladı. Karar tasarısı, 130 hayır, 104 çekimser ve 403 evet oyu ile kabul edildi.

Karar tasarısı, Kosova’nın Avrupa Entegrasyon sürecinin hızlandırılması ve güçlendirilmesi taleplerini içeriyor. Vize muafiyeti sürecinde, Kosova için 2016 yılında vize uygulamasının kaldırılması için tarafların gerekli adımları atması isteniyor. Avrupa Parlamentosu’nun İstikrar ve Ortaklık Anlaşması’nın imzalanması, Avrupa ile bütünleşme sürecinde önemli bir adım olarak gördüğü ifadeleri yer alıyor.

Sırbistan ve Kosova arasında ki ilişkilerin normalleşmesinin, 5 Avrupa Birliği (AB) üye ülkesinin Kosova Cumhuriyeti’ni tanımasına yardımcı olacağı ifade edildi. Avrupa Parlamentosu Kosova Raportörü Ulrike Lunacek ”organize suçla ve yolsuzluk ile mücadele için daha çok yapılması gereken şeyler var” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Avrupa Birliği Kosova Karar Tasarısı Onaylandı için yorumda bulun

    Kosova Karar Tasarısı Onaylandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kosova Karar Tasarısı Onaylandı için ilk yorumu yapabilirsin.