Home ArnavutCom Hakkında

ArnavutCom Hakkında

by arnavut

Mirëdita Türkiye

Bugün Türkiye’de milyonlarca Arnavut, Rumeli, Balkan göçmeni yaşıyor. Kimi göç etmiş, kimi yaklaşık 150 yıldır göç edenlerin torunları.

Ve bugün bizler yeniden köprüler kurmak istiyoruz…

İçerisinde yaşadığımız bu dünyanın en güzel ülkesinden, Türkiye’den, özlemle andığımız eski topraklarımıza; Arnavutluk’a, Kosova’ya, Makedonya’ya, Bosna’ya, Sancak’a, Çemerya’ya…

Çünkü biliyoruz evlerimizde büyüklerimizden dinlediğimiz türküler hala oralarda bir yerlerde söyleniyor. Hatta unutulan kimi şarkılarda artık haykırarak söylenir olmuş…

Priştina’da, Prizren’de, Üsküp’te söylendiği kadar Bursa’da, İstanbul’da, İzmir’de, Samsun’da asırlardır ağızlarda mırıldanılan Arnavut türküsü Çou More Rexho’da denildiği gibi; Kalk bre Recep, Annen seni bekler!

Yolumuz uzun, köprülere koyulacak nice taşlar gerek…

İşte bunun için Mirëdita Türkiye!

Arnavut.com

Türkiye’nin İlk Arnavut Kültür Medya Platformu

Yukarıdaki sözlerle başladı Arnavut.Com’un yolculuğu… Ve yıllarıdır da güzel bir şekilde devam ediyor…

Türkiye'de yaşayan Arnavutlar

Arnavut.Com Nedir

Arnavut.Com, Arnavut kültürü ile bilgi ağırlıklı olan dijital bir arşivleme çalışmasıdır. Biz bu çalışmayla, bilgilerin tek bir noktadan toplayarak, sistemli bir şekilde olmasını ve bilgi noktasında yararlı olmayı hedefliyoruz.

Arnavut.Com bir anı defteri…

Arnavut.Com, Arnavutların kültürel anlamda bilgilerini Türkçe ile, gelecek nesillere aktarma hedefiyle çalışma yapmaktadır. Daha çok geçmişle ilgilidir ve geçmişin değerli anılarını aktarma yad etme yeridir. Bir anı defteridir.

Arnavut.Com sadece Arnavutlara yayın yapmıyor

Arnavut.Com sadece Arnavutlara bilgi vermeyi hedeflemiyor. Bizler, Türk toplumuna Arnavutları tanıtmak, bu konuda bilgilendirme yapmak amacıyla iyi niyetli bir yayın yapıyoruz.

Sonsuza kadar dostuz!
Türk ve Arnavut halklarının dostluğunu ifade eden sloganımız! Bugüne kadar Arnavut basını dahil olmak üzere pek çok yerde yayımlanmış ve büyük bir ilgi görmüştür.

TÜRKİYE BİZİM İÇİN NE İFADE EDİYOR

Türk halkına, güzel halkımıza ve bizlerin iyi niyetini gören ve bizleri bu vatanın evlatları olarak gören devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’ne milyonlarca kez candan teşekkür ediyoruz!

Bizler, İstiklal Marşı’nın yazan Arnavut Mehmet Akif Ersoy’un torunlarıyız. Türkiye Cumhuriyeti, bizim namus ve şerefimizdir!

BESA BES! / Arnavut.com 2005

Yukarıdaki cümle, 2005 yılında Türkiye Cumhuriyeti için verdiğimiz sözümüz ve besa’mızdır.

Besa, Arnavutların onur yeminidir ve hiç bir şekilde geri dönülemez bir yemindir.

Türkiye bizim için çok değerlidir!

Türkiye bizim için çok değerlidir ve biz bu vatanın evlatlarıyız. Değer noktasında, Türkiye Cumhuriyeti bizim için her zaman önceliğimizdir.

Bugüne kadar milyonlarca kişiye yine milyonlarca sayfa yayın yaptık ve bu süre içerisinde hiç bir tepki almadık. Zira Arnavut.Com’un bu konuda hassasiyeti her zaman bilinmiş ve takdir edilmiştir.

Sözde değil, ülkemiz için bir şeyler yapıyoruz.

Biz bir grup medyasıyız ve Arnavut.Com sadece işimizin bir parçası ve burada Arnavutlarla ilgili çalışmalar yaparız. Fakat Arnavut.Com dışında bir çok çalışma yaptık ve hepsi ülkemize değer katma üzerinedir.

2004 yılında yaptığımız bir projemiz, Brezilya’da, topluma katkı verenler “İnsanlığa katkı projeleri” adına dünya birinciliği aldı ülkemizin adını duyurduk. Bu proje sadece ülkemizin adını duyurmakla da ilgili değildi.

Bu projeyi hiç maddi katkı beklemeden yaptık ve ülkemizde bulunan dezavantajlı bir gruba katkı sağladık. Bu dezavantajlı grup projemiz sayesinde iş bulmakta, iş projeleri oluşturmakta ve bilgilendirilmektedir.

Ve biz bu projeyi ülkemizin gençlerine armağan ettik.

Ülkemiz için sözde değil özde ve gerçekte işler yaparız.

Yine bir çalışmamız ise, başta çocuklar olmak üzere toplumun tüm kesimini etkilemek üzere yaptığımız bir çalışmadır. Bu çalışmada, toplumun bir değer üretmesi var olan değerlerini yansıtmak için yaptık.

Türkiye’de ilk kez yapılan bu çalışmayla milyonlara ulaştık.

Bu proje de, halkımıza olan sevgimizin bir tezahürü olarak yaptık.

ve var gücümüzle hiç bir şey beklemeden bir şeyler yapmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla

Arnavut.Com

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.