Cumhurbaşkanı Jahjaga’dan Liderlere Görüşme Daveti

Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga, ülkede yaşanan siyasi krizin aşılması için siyasi parti liderlerini görüşmeye davet etti.

Muhalefet ve iktidar parti liderleriyle ayrı ayrı yapılması planlanan görüşme, 8 Şubat 2016 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nde yapılacağı bildirildi.

Atifete Jahjaga

Kosova’da Muhalefet Liderleri Cumhurbaşkanı’nın Davetine Katılmayacak

Birleşik muhalefet liderleri, ülkede aylardır süren siyasi krizin aşılmasına yönelik Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga’nın toplantı davetine katılmayacaklarını bildirdi.

Siyasi liderlerle bir araya gelinmesinin, siyasi krizin üstesinden gelinmesine yardımcı olmayacağına dikkat çeken Kendin Karar Al Hareketi ! (Lëvizja Vetëvendosje !), Kosovanın Geleceği İçin İttifak (Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës) ve Kosova Girişimi Partileri (NISMA për Kosovën) liderleri,  erken seçim ile ilgili davet yapılması durumunda toplantıya katılabileceklerini duyurdu.

Aksi takdirde Cumhurbaşkanı ile siyasi krizin konuşulmasını gereksiz bulduklarını, parti sözcüleriyle bildirdi.

Haber: Mustafa Uğur Gönülal

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Cumhurbaşkanı Jahjaga’dan Liderlere Görüşme Daveti için yorumda bulun

    Cumhurbaşkanı Jahjaga’dan Liderlere Görüşme Daveti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cumhurbaşkanı Jahjaga’dan Liderlere Görüşme Daveti için ilk yorumu yapabilirsin.