Dernek Eğlencelerine Katılmayın

Türkiye’de milyonlarca Arnavut yaşamasına rağmen, Arnavutları ve Balkan-Rumeli halklarını temsil ettiğini iddia eden derneklerin tamamen siyasi amaçlı örgütlenmiş ve amaçları doğrultusunda insanları sadece başıboş düğün dernek ve eğlencelere mahkum etmişlerdir.

Rumeli geceleri ve eğlenceleri adıyla düzenlenen, 3.sınıf panayır eğlenceleriyle, kültürel yozlaşma ortaya çıkarılmıştır.

Bugüne kadar bir iki cılız işin dışında, ne bir göç belgeseli, ne bir festival, ne bir kitap ve eğitim çalışması, ne yemekleri, ne de kültürüne sahip çıkacak bir cemiyet oluşturulmamıştır. İş imkanları, işsiz olan gençler için kurs ve eğitim faaliyetleri vb. konularda hiç bir şekilde faaliyetleri yoktur.

Dernek ve organizasyonlar sadece eğlence düzenlemezler, yukarıda yazılan örneklerde olduğu gibi, derneklerin bu tür faaliyetleri olmak zorundadır.

Lütfen eğlenceye dayalı başıboş organizasyonlara katılmayınız ve bu tür girişimlere prim vermeyiniz.

Saygılarımızla

Arnavut.com

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Türkiye'nin ilk Arnavut medyası

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Dernek Eğlencelerine Katılmayın için yorumda bulun

    Dernek Eğlencelerine Katılmayın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dernek Eğlencelerine Katılmayın için ilk yorumu yapabilirsin.