Edi Rama’dan İstanbul Yaşanan Terör Olayına Sert Tepki

Resmi bir ziyaret için için Türkiye’ye gelen Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, uçağının İstanbul Havalimanına inişi sırasında gerçekleştirilen hava limanı terör saldırısından kıl payı kurtuldu.

Edi Rama ve heyeti, hava limanından güvenli bir şekilde Başbakanlık Misafirhanesi’ne götürüldü.

Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısını kınayan Edi Rama, Arnavut halkının bu yaşanılan terör olayına karşı Türkiye’nin yanında olduklarını vurguladı. Saldırıda hayatını kaybedenlerin için başsağlığı diledi.

Sonsuza kadar dostuz-Përgjithmonë Miq!

Edi Rama yaptığı açıklamada:

Şahsi olarak tüm vefat edenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum Peygamberimizin bir hadisiyle başlamak istiyorum “hakiki müslümanlar insanların elinden ve dilinden emin olduğu insanlardır.”

Bu caniler her yeri kana buladılar. Bu kutsal ayda kendilerini dualara adamış insanları hedef aldılar.

Bugün Türkiye’yi yasa boğanlar asla ve asla bu kutsanmış ülkenin ileri gitmesi için engel olamazlar.

İnsanlık sever sofrası etrafında birleşmiş insanlar olarak bize engel olamazlar. Yoğun iş birliği sürecini daha ileriye götürmek için mutabık kaldık. Biz halklar olarak aramızdaki olan bağlar daha güçlüdür ama bu ticari olarak yansımamaktadır, diye konuştu.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Edi Rama Türkiye Edi Rama’dan İstanbul Yaşanan Terör Olayına Sert Tepki için yorumda bulun

    Edi Rama’dan İstanbul Yaşanan Terör Olayına Sert Tepki için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Edi Rama’dan İstanbul Yaşanan Terör Olayına Sert Tepki için ilk yorumu yapabilirsin.