İslam Çupi Vefatının 15. Yıl Dönümünde Kabri Başında Anıldı

Türk spor basınının unutulmaz isimlerinden İslam Çupi, ölümünün 15. yıl dönümünde mezarı başında düzenlenen bir törenle anıldı.

İslam Çupi; “1932’de Tirana’da, Arnavut kralı Ahmet Zogu’nun başyaveri Allaman Çupi ile Nadiye Çupi çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. 1940’larda ailesiyle birlikte Arnavutluk’tan Türkiye’ye göç etti.

1957 yılında Günlük Spor Gazetesi’nde muhabir olarak gazeteciliğe başladı. Türkiye Spor, Son Havadis, Yeni İstanbul, Tercüman, Akşam gibi gazetelerde çalıştı. 1981 yılında Milliyet gazetesine geçti ve “Pazarın Ertesi” isimli köşesinde yazdı. İslam Çupi, evli ve bir çocuk babasıydı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesi, sürekli basın kartı sahibi olan İslam Çupi , 6 Şubat 2001 tarihinde İstanbul’da hayatını kaybetmişti.”

İslam Çupi

Fenerbahçe sevgisi ile de tanınan İslam Çupi, kulübüne aşkını şu sözlerle ifade eder…

Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz…İslam Çupi

Saygıyla anıyoruz…

Mustafa Uğur Gönülal

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. İslam Çupi İslam Çupi Vefatının 15. Yıl Dönümünde Kabri Başında Anıldı için yorumda bulun

    İslam Çupi Vefatının 15. Yıl Dönümünde Kabri Başında Anıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İslam Çupi Vefatının 15. Yıl Dönümünde Kabri Başında Anıldı için ilk yorumu yapabilirsin.