Makedonya’daki Arnavutların Kültürel Temsilcisi Logos A

Logos-A yayıneviMakedonya’da yaşayan Arnavutların kültürel temsilcisi Logos-A yayınevi, 25. yılını kutluyor.
 
Makedonya’nın başkenti Üsküp’te kurulan ve 25 yıldır faaliyetlerine devam eden Logos-A yayınevi, bugüne kadar 1000 farklı nüshadan 8 milyon kitap baskısı gerçekleştirerek, Arnavut kültürüne önemli bir katkılarda bulundu.
 
Bir nevi Makedonya’daki Arnavutların kültürel temsilcisi durumunda bulunan Logos -A, bugüne kadar pek çok Arnavut yazar ve düşünürün eserlerini yayınladı. Yayın evi aynı zamanda pek çok kültürden ve dilden yazarların eserlerini de, Arnavutça ve Makedonca dilinde okuyucularına sundu.
 
Türkçe’den Arnavutça’ya, Arnavutça’dan Türkçe’ye…
 
Yayınevinin ortak kültür dolayısıyla Türk edebiyatına ve eserlerine de ilgisi çok fazla… Aralarında, Mehmet Akif Ersoy, Mesnevi, Necip Fazıl Kısakürek, Ahmet Davutoğlu, Akif Emre gibi değişik alanlarda pek çok yazarın kitabı ve eseri, Arnavutça ve Makedonca dillerinde tercüme edilerek okuyucularına sundu.
Yayınevinin dil çeşitliliği sadece Arnavutça ve Makedonca ile sınırlı da değil. Logos-A, Arnavutça yazılmış eserleri Türkçe çevirilerini yaparak, ortak kültüre katkıda bulunuyor.
Logos-A yayınevi’nin 25.yılını kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz…
 
Arnavut.com Haber

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Logos-A yayınevi Makedonya’daki Arnavutların Kültürel Temsilcisi Logos A için yorumda bulun

    Makedonya’daki Arnavutların Kültürel Temsilcisi Logos A için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Makedonya’daki Arnavutların Kültürel Temsilcisi Logos A için ilk yorumu yapabilirsin.