Muhalefet Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga’nın Çağrısını Görüşüyor

kosova muhalefetKendin Karar Al Hareketi! (Lëvizja Vetëvendosje!), Kosova’nın Geleceği İçin İttifak (Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës) ve Kosova Girişimi Partileri (NISMA për Kosovën), muhalefet partileri bir toplantı düzenliyor. NISMA për Kosovën (Kosova Girişimi Partileri) merkezinde düzenlenmekte olan toplantıya 3 muhalefet parti liderleri Visar Ymeri, Ramush Haradinaj, ve Fatmir Limaj katılıyor.

Muhalefet içindeki kaynaklar ise, bu toplantının muhalefet liderlerinin sıralı görüşmelerinin devamı olduğunu, fakat bu toplantıda 8 Şubat 2016 Pazartesi günü için Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga’nın ortak bir toplantı için yaptığı davetin görüşmelerinin, toplantı gündemi dışında olmadığını belirtti.

Kosova Cumhuriyeti Başbakanı İsa Mustafa ve Kosova Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Hashim Thaçi, gün içerisinde siyasi krizden kurtulmanın tek yolunun diyalog olduğunu ifade ettiler ve muhalefete Cumhurbaşkanı’nın çağrısına olumlu yanıt vermesi çağrısı yaptılar.

 

Mustafa Uğur Gönülal

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. kosova muhalefet Muhalefet Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga’nın Çağrısını Görüşüyor için yorumda bulun

    Muhalefet Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga’nın Çağrısını Görüşüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Muhalefet Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga’nın Çağrısını Görüşüyor için ilk yorumu yapabilirsin.