Thaçi, IŞİD Tarafından Tehdit Edildi

Hashim ThaçiKosova Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Hashim Thaçi, kendisinin ve ailesinin IŞİD Lideri tarafından ölümle tehdit edildiğini açıkladı.

Prishtina’da bir web sitesi bu hafta, 2014 yılında Başbakan olduğu dönemde Thaçi’nin adresine gelen bir mektubun ayrıntılarını yayınladı. IŞİD lideri Abu Bakr Al – Baghdadi’nin, 21 Kasım 2014 tarihinde, o dönem Kosova Cumhuriyeti Başbakanı olan Hashim Thaçi’ye tehditler içeren bir mektup gönderdiği iddia edilmişti.  Mektupta ki iddialara göre, IŞİD’in Hashim Thaçi’den, küçük bir Müslüman ülkesi olan Kosova’nın, Müslümanlara karşı savaşan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Batılı ülkelerin yanında yer almaması talep edildi.

Mektupta, o dönemin Başbakanı olan Hashim Thaçi’nin ” bu ülkelere tavır almaması, dindar hocaların tutuklanmasından dolayı ve bu durumdan vazgeçmemesi halinde, Kosova’yı saldırı ve büyük intikamlar bekliyor” cümlesine yer verildiği iddia edilmişti.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Hashim Thaçi Thaçi, IŞİD Tarafından Tehdit Edildi için yorumda bulun

    Thaçi, IŞİD Tarafından Tehdit Edildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Thaçi, IŞİD Tarafından Tehdit Edildi için ilk yorumu yapabilirsin.